PROWADZIMY ZAPISY DZIECI I MŁODZIEŻY NA ZAJĘCIA SZKÓŁKI TENISOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Terminy i miejsce zajęć:
Szkolenie będzie prowadzone od 14 września 2016 roku w każdą środę o godzinie 17:00 i 18:00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Woli Dalszej, a od kwietnia 2017 zajęcia odbywają się na korcie MOSiR-u w Łańcucie.

  

Zapisy i informacje:
Andrzej Jaworski tel. 604 935 409

Program zajęć i grupy tenisowe

Instruktorzy Szkółki Tenisowej Fan-Sportu  prowadzą zajęcia realizując program przygotowany przez ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisowa) - PLAY & STAY. Głównym założeniem programu jest dostosowanie sprzętu tenisowego do wieku i wzrostu dziecka. Zajęcia tenisowe w okresie jesienno- zimowym odbywają się  na Hali Sportowej Szkoły Podstawowowej w Woli Dalszej raz w tygodniu, a w  maju i czerwcu na korcie tenisowym  MOSiR w Łańcucie. 

Grupy Tenisowe

Zajęcia dla dzieci prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania: Przedszkole tenisowe, Mini tenis, Midi tenis oraz prowadzone niezależnie od wieku zajęcia indywidualne.

Szkółka Tenisowa

Zajęcia w szkółki tenisowej skierowane są do dzieci w wieku  6-8 lat oraz  9-12 lat Zajęcia odbywają się  raz w tygodniu w grupach 4 - 6 osobowych.

Każdy uczestnik Szkółki Tenisowej może bezpłatnie korzystać z klubowych rakiet tenisowych, dostosowanych do wzrostu i potrzeb młodych adeptów tenisa.

W czasie godzinnych treningów dzieci poznają podstawy tenisa poprzez program gier i zabaw ruchowych, prowadzonych bezpośrednio na korcie. Dzięki zastosowanej metodzie nauczania, zajęcia rozwijają sprawność fizyczną i koordynację  dzieci, niezbędną do dalszego doskonalenia techniki gry w tenisa.

MINI TENIS:

na tym etapie dzieci poznają technikę gry wraz z elementami taktyki. Gry i zabawy odbywają się na kortach i mają charakter współzawodnictwa. Dzieci uczą się podstawowych zachowań tenisowych, przeprowadzane są sprawdziany, konkursy motywujące i uatrakcyjniające zajęcia. Lekcje prowadzone są z użyciem specjalnych kolorowych piłek typu SOFT i odpowiednio pod względem długości i wagi rakiet tenisowych. Młodzi adepci tenisa poznają sposoby poruszania się po korcie. Kładzie się większy nacisk na podnoszenie zdolności motorycznych i zapobieganie wadom postawy. Zajęcia odbywają się w grupach 4-6 osobowych.

MIDI TENIS:

kolejny etap w rozwoju młodego gracza to doskonalenie techniki i taktyki na dużym korcie /18 metrów/. Jest to okres przygotowawczy do gry na całym korcie. Na treningach wprowadzane zostają elementy rywalizacji, przeprowadzane są testy i sprawdziany, mecze są dłuższe, występuje pełna forma uderzeń docelowych. Grupy liczą 4-6 osób.

 

Serdecznie zapraszamy!!!